logo
چهارشنبه 2 فروردین 1402 - 16:28   -   www.payamearbaeen.ir
نسخه آزمایشی
logo logo
  • تاریخ انتشار:‌ 1393/09/06 - 12:00 ق.ظ
  • بازدید:‌ 5937
  • چاپ

رونمایی از پورتال ستاد فرهنگی اربعین با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت

رئیس ستاد فرهنگی اربعین و مناسبت های ویژه از رونمایی پورتال ویژه مباحث فرهنگی اربعین در روز سه شنبه مورخه 93/9/11 خبر داد ..

حجت الاسلام و المسلمین احمدی مسؤول ستاد فرهنگی اربعین با اشاره به بررسی های انجام شده برای ایام اربعین گفت:

با توجه به این نیازهای موجود در حوزه فرهنگی، نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی پیشنهاد تشكیل این ستاد را دادند و این ستاد با حضور ۲۶ موسسه و نهاد فرهنگی راه اندازی شده است.

وی هدف از تشكیل ستاد فرهنگی اربعین را ابلاغ سیاست‌های فرهنگی با توجه به شرایط عراق و همچنین هماهنگی و هم افزایی بین نهادها اعلام كرد و گفت: بر این اساس برنامه جامعی تدوین و هماهنگی‌های لازم با مراكز مختلف انجام شد.

وی از رو نمایی پورتال ویژه مباحث فرهنگی اربعین خبر داد و گفت: این پرتال  با هدف اطلاع‌رسانی دینی در خصوص اربعین به صورت رسمی كار خود را در روز سه شنبه 11/09/93 آغاز می‌كند

مسئول ستاد اربعین ادامه داد:

این پورتال شامل  ادبیات و پژوهش، اماکن، نقشه مسیر پیاده روی، زیارات مربوطه، کلام بزرگان، احکام، انجمن ها، فایل های چند رسانه ای و ....  می باشد که با سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی شروع به فعالت خواهد نمود.

ایشان در ادامه افزود: امیدواریم با راه اندازی این پورتال و برگزاری جلسات مداوم، شاهد فعالیت‌های چشمگیرتری در زمینه فرهنگی باشیم.

وی در پایان از تولید محصولات فرهنگی به زبان‌های فارسی، عربی و انگلیسی و برپایی نمایشگاه و ایستگاه های فرهنگی خبر داد و گفت:

با كمك مراكز فرهنگی محصولات مختلف فرهنگی آماده و در حال چاپ هستند.

مطالب مشابه